Nie wiesz w jakiej części miasta szukać mieszkania? Mamy na to metodę.

Przyjechałeś do nowego miasta i czujesz się zagubiony? Zobacz jak się odnaleźć!

Nie wiesz w jakiej części miasta szukać mieszkania? Mamy na to metodę.

No Tags | Bez kategorii

Z pewnością jednym z kluczowych czynników decydujących o wynajmie przez Ciebie pokoju może mieć położenie danego mieszkania. Najlepiej, aby mieszkanie było usytuowane możliwie blisko miejsc przez Ciebie uczęszczanych lub z dobrym dojazdem komunikacją miejską.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć to usiądź z mapą danego miasta i określ obszary Twoich zainteresowań, czyli dokładne lokalizacje Twoich wydziałów na uczelni, miejsc pracy, bibliotek oraz innych, do których potencjalnie będziesz uczęszczać niemal każdego dnia. Po wyznaczeniu na mapie okręgu, w którym najczęściej będziesz się poruszać możesz przystąpić do poszukiwania w nim mieszkania. Pamiętaj jednak, że czynsze najmu w mieszkaniach zlokalizowanych bezpośrednio przy uczelniach lub w ścisłym centrum miasta potrafią być nawet o kilkadziesiąt procent wyższe niż ceny w mieszkaniach o podobnym lub nawet lepszym standardzie, jednak oddalone od miejsc zainteresowań większości najemców. I tak na przykład w Łodzi czynsz najmu pokoju w mieszkaniach w centrum miasta i śródmieściu będzie wyższy niż na sąsiadujących Bałutach, Polesiu czy Widzewie.

Może się okazać, że poświęcenie kilku minut dziennie, aby dojechać komunikacją miejską, pozwoli Ci uzyskać nie tylko oszczędność miesięcznego czynszu najmu (nawet do 100 zł /mc), ale i większe mieszkanie, większe pokoje oraz sympatyczniejszą, np. z większą ilością zieleni niż śródmieście okolicę. Sprawdź warunki najmu na obrzeżach okręgu Twoich zainteresowań i porównaj je z samym jego centrum. Na pewno wybierzesz odpowiedni dla Ciebie wariant mieszkania.


No Comments

Comments are closed.